Vijf mensen vieren feest met een grote cheque van € 675.000. Twee zijn gekleed in donkere uniformen met petten, terwijl drie casual kleding dragen.

Stoomtrein Goes-Borsele

Eenmalige toekenning

Stoomtrein Goes-Borsele bestaat ruim 50 jaar, rijdt 100 dagen per jaar en trekt jaarlijks circa 35.000 bezoekers.

Stoomtrein Goes-Borsele

Eenmalige bijdrage 2024

€ 675.000,-

Het huidige park bevat een uitgebreid spoorwegemplacement met de oorspronkelijke remise en veel historisch spoorwegmaterieel (20 rijtuigen en 4 locomotieven). Daarnaast staan er nog een goederenloods en de oorspronkelijk uit Middelburg afkomstige historische voetgangersbrug en seinhuis. Het is het vertrekpunt voor een historische stoomtreinrit door de toeristische as van Zuid-Beveland naar Hoedekenskerke. 

In 2017 is de beroemde, monumentale oude Allan treinenfabriek aan de Kleiweg in Rotterdam afgebroken en naar Goes getransporteerd. Daar ligt de enorme loods (3.150 m2) nu te wachten op herbouw, die het museum een schat aan mogelijkheden zal brengen. In de eerste plaats kan de loods de gehele collectie herbergen, zodat die beter geconserveerd wordt.

Momenteel staat een groot deel van de collectie jaarrond buiten. Deze remise annex depot is dan tegelijkertijd de tentoonstellingshal, waarin de bezoeker voor of na de rit kennismaakt met de geschiedenis van de stoomtrein in Zeeland. Met deze loterijbijdrage kan de monumentale loods worden herbouwd.